WYKAZ WÓD I OBWODÓW- Okręg PZW Opole

Wody nizinne

Rzeka Odra – I.1. Obwód rybacki rzeki Odry nr 1 - Od ujścia kanału Gliwickiego w m. Kędzierzyn Koźle do ujścia rz. Mała Panew w m. Czarnowąsy wraz z wodami jej dopływów, kanałami, starorzeczy (rzeki wchodzące w skład obwodu: Kanał Ulgi, Krepa, Łęcka Woda, Jakubowicki Potok, Grudynka, Ligocki Potok)
Rzeka Odra – I.2. Obwód rybacki rzeki Odry nr 2 - Od ujścia rzeki Mała Panew w Czarnowąsach do progu jazu w m. Lipki wraz z jej dopływami, kanałami, starorzeczami (wody wchodzące w skład obwodu Stobrawa, Baryczka, Bogacica, Kluczborska Struga, Budkowiczanka, Bystrzyna, Brodecka Rzeka, Brynica, Żydówka, Kanał Odry w Zwanowicach).
Rzeka Osobłoga – I.11Obwód rybacki rzeki Osobłoga nr 1 - Od granicy państwa do ujścia do rz. Odry w m. Krapkowice wraz z wodami jej dopływów (rzeki wchodzące w skład obwodu Prudnik, Potoczyna).
Rzeka Mała Panew – II.2 Obwód rybacki Zbiornik Turawa na rzece Mała Panew nr 2 - Od ujścia rzeki Lublinica w m. Zawadzkie do ujścia rz. Mała Panew do Odry, z wyłączeniem zbiornika Turawa (wody wchodzące w skład obwodu Smolina, Bziniczka, Wiślina, Wilczarnia, Rosa, Libawa, Pruszkowski Potok, Swobnica)
Rzeka Nysa Kłodzka - III.3 Obwód rybacki Zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka nr 3 - Od progu zb. Kozielno do zapory zb. Otmuchów wraz z jej dopływami z wyłączeniem zbiornika Otmuchów (wody wchodzące w skład obwodu Młynówka, Tarnawka)
Rzeka Nysa Kłodzka - III.4 Obwód rybacki Zbiornik Nysa na rzece Nysa Kłodzka Nr 4 - Od zapory zb. Otmuchów do zapory zb. Nysa wraz z jej dopływami z wyłączeniem zbiornika Nysa (wody wchodzące w skład obwodu, Jawornik, Czerwony Potok, Łuża, Biała Głuchołaska, Płocha, Przedpola, Kwiatówka)
Rzeka Nysa Kłodzka – III.5 Obwód rybacki rzeki Nysa Kłodzka nr 5 - Od zapory zb. Nysa do ujścia rzeki do Odry (wody wchodzące w skład obwodu Młynówka, dopływ Nysa Południe, Ścinawa, Młynówka Bielicka, Starorzecze Jasienica, Starorzecze Drogoszów)
Rzeka Widawa - V.2 Obwód rybacki Zbiornik Michalice na rzece Widawa nr 2 - Od zapory zb. Stradomia do zapory zbiornika Michalice z wyłączeniem zbiornika Michalice (rzeki wchodzące w skład obwodu Stradomka, Czarna Widawa, Biała Widawa, Miłka, Osuch, Jarząbek, Studnica, Głuszyna, Strzałka
Rzeka Opawa - Obwód rybacki rz. Opawa nr 1 - Obejmuje wody rzeki Opawa na odcinkach biegnących po terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, lub, po których granica Rzeczpospolitej Polskiej biegnie środkiem nurtu, wraz z wodami dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tych odcinków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (wody wchodzące w skład obwodu; Molina, Młynówka).
Rzeka Psina - Obwód rybacki rzeki Psina – nr 1 - Obwód obejmuje wody rzeki Psina od jej źródeł do ujścia do rzeki Odry w pobliżu m. Nieboczowy, wraz z wodami jej dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka (wody wchodzące w skład obwodu; Złotnik, Sucha Psina, Morawa, Rozumicki Potok, Biała Woda, Grabia, Troja).
Rzeka Kłodnica - Obwód rybacki rzeki Kłodnica – nr 2 - Na odcinku od jazu w Pławniowicach do ujścia do rzeki Odry w mieście Kędzierzyn Koźle wraz z wodami w korycie Kanału Gliwickiego od bramy dolnej śluzy Dzierżno do jego ujścia do rzeki Odry wraz z wodami dopływów i starorzeczy z wyłączeniem rz. Drama i potoku Toszeckiego (wody wchodzące w skład obwodu Jaryszowice, Dziedzinka, Bojszowski Potok, Kanał Kłodnicki, Kanał Gliwicki, Kanał Kędzierzyński).
Rzeka Pratwa – Obwód rybacki rzeki Pratwa - nr 1 - Obwód obejmuje wody rzeki Pratwa od jej źródeł do ujścia rzeki Prosna, wraz z wodami jej dopływów oraz wodami starorzeczy (wody wchodzące w skład obwodu rzeka Pratwa)

Wody krainy pstrąga i lipienia w Okręgu PZW w Opolu

RzekaSzczegółowe granice wód krainy pstrąga i lipieniaMiasto/GminaDozwolone przynęty
RaczynaOd granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.Otmuchów Przynęty sztuczne
ŚwidnaOd granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.Otmuchów Przynęty sztuczne
WidnaOd granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.Otmuchów Przynęty sztuczne
KamienicaOd granicy państwa do ujścia wraz ze wszystkimi dopływami.Otmuchów Przynęty sztuczne
Biała GłuchołaskaOd granicy państwa do ujścia potoku Mora (od kładki wiszącej w Głuchołazach do tamy z przepławka Głuchołazach obręb ochronny) (łowisko złów i wypuść)Głuchołazy Nysa Sztuczna mucha
Biała GłuchołaskaOd ujścia potoku Mora do mostu drogowego Nysa- Kałków. ) (łowisko złów i wypuść)Nysa Przynęty sztuczne
MoraOd granicy państwa do ujścia do rzeki Białej Głuchołaskiej wraz z dopływami.Głuchołazy Nysa Przynęty sztuczne
Złoty PotokOd granicy państwa do ujścia do rzeki Prudnik wraz z dopływami.Prudnik Przynęty sztuczne
LibawkaOd źródeł do jazu piętrzącego w rejonie ośrodka zarybieniowego PZW Poliwoda wraz z dopływami na tym odcinku bez potoku Pruszkowskigo.Ozimek Matecznik WĘDKOWANIE ZABRONIONE
BziniczkaOd granicy województwa do stopnia wodnego w miejscowości Kolonowskie. Kolonowskie Przynęty sztuczne
Jemielnica (Chrząstawa)Od źródeł do ujścia do rzeki Mała Panew.Jemielnica Przynęty sztuczne
StobrawaOd mostu drogowego na trasie Kluczbork-Olesno w pobliżu wsi Baków do miejscowości Kopalina.Kluczbork Wołczyn Przynęty sztuczne
BudkowiczankaOd stawu w miejscowości Szumirad do progu przy ruinach młyna w miejscowości Tuły.Jemielnica Przynęty sztuczne
OpawicaOd granicy państwa w miejscowości Opawica do ujścia do rzeki Opawy.Głubczyce Przynęty sztuczne
Jemielnica (Chrząstawa)Od kładki przy stadninie koni w Zawadzie do mostu na drodze Luboszyce-OpoleJemielnica Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa
KłodnicaOd mostu w Rudzieńcu do syfonu pod Kanałem Gliwickim w Lenartowicach (K-Koźle)K-Koźle Przynęta sztuczna- dozwolone metody spinningowa i muchowa
ZBIORNIKI ZAPOROWE: Turawa, Otmuchów, Nysa, Michalice, Brzózki, Ujazd, Kluczbork
WYKAZ ŁOWISK ZŁÓW I WYPUŚĆ: Śródlecie II – zbiornik retencyjny (karpiowe), Spałek- Staw (karpiowe), Biała Głuchołaska- od granicy państwa do mostu drogowego (Biała Nyska – Kałków) , DĄBROWA –wyrobisko (karpiowe), Zębowice - zbiornik (karpiowe), OKONIÓWKA - wyrobisko (karpiowe), Korfantów - żwirownia (karpiowe), Komin - staw (karpiowe), SIESTRZECHOWICE – ilak , Jemielnica- Od kładki przy stadninie koni w Zawadzie do mostu droga Luboszyce - Opole, MALINA II – wyrobisko (karpiowe), Nysa Kłodzka – Od zb. Kozielno do mostu nad rzeką Nysa Kłodzka w miejscowości Paczków , Biestrzynnik „Leśny” - wyrobisko, LEWIN BRZESKI NOWE II - wyrobisko

Wody stojące poza obwodami rybackimi

DZIERGOWICE - wyrobisko
PRĘDOCIN RYBNA - staw
KOBYLICE - wyrobisko
DĄBROWA -wyrobisko
CHRÓŚCINA - wyrobisko
MECHNICE - wyrobisko
DOBRODZIEŃ - zbiornik retencyjny
BALATON - wyrobisko
JÓZEFÓW - staw
ŚRÓDLESIE I - zb. retencyjny
LEWIN BRZESKI - nowe wyrobisko

Wody stojące poza obwodami rybackimi cd.

NOWA WIEŚ - wyrobisko
MIONÓW - staw
PARKOWY - staw
LWOWIANY - ZAWISZYCE - stawy
ŁĄCZKI - wyrobisko
CHORULA - wyrobisko
OBROWIEC - "Staw Krapkowicki"
OBROWIEC - "Staw pod lasem"
MALINA I - wyrobisko
PIAST - wyrobisko
BIESTRZYNNIK „ DUŻY ” - wyrobisko

Wody stojące poza obwodami rybackimi cd.

BIESTRZYNNIK „ MLECZNY” - wyrobisko
ZIELENIEC - wyrobisko
NOWE SIOŁKOWICE - wyrobisko
MŁYNY - zbiornik retencyjny
PSURÓW - zbiornik
NIEMYSŁOWICE - staw
DĘBOWA - wyrobisko
DEWIZOWIEC - staw
KOSOROWICE - wyrobisko
HUTNIK - staw
SKARBISZOWICE "Gliniak - staw"
ZAWADZKIE „ HUTNICZY ” - staw
JANUSZKOWICE - „ DUŻY ” - wyrobisko
JANUSZKOWICE - „ LINOWY ” - wyrobisko
KRĘPNA - "Staw pod Odrą"
KRĘPNA - "Staw kąpieliskowy"
ROZWADZA - wyrobisko
STAW - cegielnia
GŁĘBOCKO KISZKA - staw
LUBCZ - staw
Babi Loch- staw
ROGI - wyrobisko
KRUSZBET - wyrobisko
ŁĄCZKI KOZIELSKIE „Kuźniczki” - staw
NOWE CEREKWIA - wyrobisko
LASOWICE MAŁE - zbiornik wodny
LIGOTA DOLNA - wyrobisko
BRZEZINY - żwirownia
KANTOROWICE - wyrobisko
PTAKOWICE - wyrobisko
LEWIN BRZESKI - wyrobisko
GOLD - staw
NOWE KOLNIE - staw
MALERZOWICE WIELKIE - wyrobisko
MALERZOWICE- wyrobisko
STOBRAWA - staw
ROZWADZA- Cegielnia - wyrobisko
JEZIORO - Średnie Turawa
KISZKA- wyrobisko
ŻURAWINIEC - staw
STAW pod Grzybkiem
RAJMAN - staw
RÓW BOISKO - staw
RÓW JASTRZYGOWICE - staw
SZCZAKIEL - staw
CEGIELNIA - staw
CEGIELNIA - wyrobisko
GŁĘBOCKO I - wyrobisko
MALINA II - wyrobisko
ŻWIROWNIA - Paczków
SARNY WIELKIE - staw
MURÓW - rozlewisko
TUŁOWICE - ŁAMBINOWICE - staw
SADY - staw
Miejsce Kłodnickie
Kłodnica II
Radawie
Staw Młyński
Bziniczki - zalew
Lewin Brzeski Nowa - wyrobisko II
Zagwiździe - staw
Stobrawa -staw
DZBAŃCE
KANAŁ HUTNICZY – kanał
NIEMYSŁOWICE II - staw